509 180 160

en_GBpl_PL

Depilacja laserowa

          Depilacja Laserowa SHR polega na użyciu, do pozbywania się niechcianego owłosienia, urządzenia które emituje impulsy o długości fali 640 nm - czyli łączy w sobie światło tradycyjnych laserów dostępnych na rynku ze światłem pulsacyjnym. Laser SHR zapewnia permanentną likwidację niechcianych włosów u osób ze wszelkimi rodzajami skóry (również u osób opalonych, z ciemną karnacją oraz u osób z jasnymi lub rudymi włosami). Jedynym rodzajem włosów z jakimi ani SHR, ani żaden inny rodzaj lasera, nie poradzi sobie są włosy siwe, które są całkowicie pozbawione barwnika oraz tzw. puszek/meszek, czyli włosy które w swojej fizjologicznej strukturze nie posiada rdzenia, a co za tym idzie nie można ich permanentnie usunąć laserem.

           Przy wykonywaniu depilacji laserem SHR, w odróżnieniu od starszych technologii np. IPL, skóra osoby poddawanej zabiegowi nie jest przegrzewana. Przy zabiegu IPL głowica urządzenia wytwarza temperaturę sięgającą do 70. stopni, natomiast głowica lasera SHR wytarza temperaturę wynoszącą ok. 45. stopni, która dodatkowo jest neutralizowana przez zastosowanie technologii „In Motion”. Dzięki temu zabieg laserem SHR jest bezpieczny i nie ma ryzyka poparzenia osoby która jest poddawana zabiegowi.

          Kolejną zaletą technologii „In Motion” (wykorzystywanej w pracy laserem SHR) jest stosunkowo krótki czas jaki jest potrzebny na wykonanie zabiegu oraz skuteczność z jaką jest usuwane zbędne owłosienie tzn. w technologii SHR niechciane włosy są usuwane  permanentnie, w odróżnieniu od np. technologii IPL, w przypadku której co jakiś czas trzeba wykonywać tzw. zabiegi podtrzymujące efekt.

          Klienci często zastanawiają się czy zabieg który nie boli i jest wykonywany w tak krótkim czasie może być skuteczny? Otóż skuteczność zabiegu nie jest zwiększana ani przez cierpienie jakie jemu towarzyszy czy przez długotrwałość zabiegu – skuteczność zależy od technologii i parametrów urządzenia. Przyjmuje się, że w technologii SHR niechciane włosy są usuwane całkowicie po około 6-14 zabiegach, zależnie od indywidualnej intensywności owłosienia na danej partii ciała.